Alfa deň - jar 2010

z Alfa dňa20.3.2010 sa účastníci kurzu Alfa stretli na Alfa dni, ktorý z Božej milosti nemožno označiť inak ako mimoriadne požehnaný.

V sobotu ráno sa nám nelenilo vstať troška skôr a pred deviatou sme sa už tmolili pri registrácii v KPC Jána Pavla II. Okolo 9:00 nás zaktivizovala Majka Krupová úžasnými hrami a na rade boli chvály pod taktovkou Miša Brandysa. Nato na pódium s mikrofónom v ruke nastúpil Janko Juščák ml. s témou Čo robí Duch Svätý? Po nej nasledovali rozhovory v malých skupinách a téma Ako byť naplnený Duchom Svätým? s rukopisom skvelého speakra Petra Liptáka. Na rad prišlo spoločné vzývanie a modlitba príhovoru modlitebného tímu za vyliatie Ducha Svätého na účastníkov dňa.

Po dobrom obede v spoločnosti dobrých ľudí :) sme samozrejme znovu potrebovali zaktivizovať a o to sa opäť (a opäť úspešne) pokúsila Majka. Ani sme sa nenazdali a už bol čas na spoločnú svätú omšu, ktorej predsedal Milan Dubóczi, kaplán pôsobiaci na prešovskom Sídlisku III. V rámci nej odznela tretia téma dňa Ako prežiť zvyšok života čo najlepšie? v podaní Matúša Mišeka.

Tento deň si ešte veľmi dlho budeme pamätať. Vďaka Ti, Pane!

z Alfa dňaZo svedectiev účastníkov

Cítil som prítomnosť Boha. Asi prvýkrát... Konečne som sa vedel pomodliť a dať Bohu všetko. Na dni alfa sa mi páčili aktivitky, prednášky, všetko bolo k veci. Ďakujem Bohu za vás a za alfu..... Zmenila mi život. A jedna vec, ktorú som spominal a z ktorej sa neviem stále spamätať, je situácia, v ktorej sa za mňa modlili..

M.H.

Boh počas včerajšieho dňa Alfa mocne pôsobil v mojom živote a aj v životoch mojich priateľov, ktorí tam včera boli. Prednášky boli veľmi oslovujúce, najviac sa mi páčila prednáška, ktorá bola na omši. A aktivity boli super, vážne sa mi páčili a zabavila som sa pri nich. Som veľmi rada, že som mohla byť na DNI ALFA. Veľmi mi to pomohlo a povzbudilo v kráčaní za Bohom. Ďakujem Bohu za Vás organizátorov. Boh Vás žehnaj.

M.D.

z Alfa dňaTakéto a podobné akcie ma posilňujú vo viere a pomáhajú mi uvedomiť si, o čom je skutočný život. Bolo by dobré, keby o takejto akcii vedelo viac ľudí...

M.B.

Tak pre mňa bol ALFA deň jednoducho úžasný. Prednášky a témy boli super - ja mám prednášky veľmi rada - páči sa mi,ako to ten,kto prednáša dokáže vystihnúť všetky tie myšlienky a ako to všetko súvisí.
Na ALFE mám veľmi rada aj chvály.. ktoré sú pre mňa takou osobnou a intenzívnou chvíľkou prežitou s Bohom... Na ALFA dni boli chvály pre mňa ešte krajšie.. veľmi silné..
No a modlitba - teda keď sa za nás modlili, bolo niečo skvelé, kedy som naozaj pocítila prítomnosť Ducha Svätého, ktorého som predtým veľmi nevnímala - nevedela som, či je to osoba, alebo ako si ho mám vlastne predstaviť.. a tiež som nevedela, ako veľmi sa ma dokáže dotknúť :)) bolo to niečo fantastické :)))
Celý ALFA deň bol pre mňa plný radosti, nových skúseností a zážitkov. Som veľmi rada že som sa ho zúčastnila a nebudem váhať prísť na ďalší :))
ĎAKUJEM :)

z Alfa dňaT.M.

Alfa deň bol super.Pre mňa osobne to bol odrazový mostík, nová iskra,hlboký nádych... Určite ma to posunulo dopredu. Na niečom takom som sa zúčastnila 1.krát, takže som bola trošičku mimo alebo lepšie povedané prekvapená z niektorých vecí... Ale určite by som si takú sobotu zopakovala aj častejšie. Veľmi rýchlo mi zbehol celý deň:)
Ja osobne som pri tom ako sa za mna modlili nemala nijaký vonkajši prejav (neviem prečo), ale určite som odchádzala naplnená pokojom, dobrými radami z prednášok, oddýchnutá ale zároveň pripravená na boj:) Dar jazykov som v sebe neobjavila, ale som rada, že som tomu aspoň trochu pochopila:)
Chcem sa veeeľmi pekne podakovať organizátorom a vlastne každému jednému, ktorý pomáhal, aby to bolo také skvelé...

D.B.

Ak mám napísať pravdu, pre mňa to bolo niečo nové, s čím som sa ešte nestrela, ale bolo super. Čo sa týka aktivít, zabavila som sa pri nich, ale mohli byť aj lepšie a zaujala ma téma Ako byť naplnená Duchom Svätým.
Počas chvály som pociťovala, že sa so mnou niečo deje, ale neviem to definovať, rozochvela som sa a na to rozplakala z ničoho nič a keď som uvidela, že niektorí ľudia to prežívajú tak hlboko, že až odpadnú, mala som strach, ale prešiel. Ja som ako nebola veriaca a potom, čo prežívam teraz, tak sa chcem stať alebo už som veriaca...

L.G.

 

Galéria