Boh na cestách s otcom Dominikom

Famózny o. Dominik v KPC

otec Dominik - zapad nad MysoromVo stvrtok 11.3.2010 sme opäť medzi nami privítali výnimočného kňaza o. Dominika, ktorý sa s nami podelil so svojimi zážitkami.

Počas svojej ročnej cesty navštívil Malajziu, Vietnam, Singapur, Filipíny, Austráliu a Nový Zéland, kde pôsobil aj ako kňaz. Slúžil sv. omše, organizoval duchovné obnovy, evanjelizoval a pomáhal ľuďom, ktorí boli v núdzi. Stal sa, ako sám povedal, lovcom ľudí. Jedným z najväčších zážitkov pre neho bola živá krížová cesta, ktorú prežil v Austrálií. Výnimočným momentom bola aj osobná modlitba v kaplnke na hore, kde sa kedysi modlil apoštol Tomáš.

Na svojich cestách stihol ochutnať aj rôznorodú kuchyňu, tropické ovocie (napr. ovocie ktoré smrdelo horšie ako olomoucké syrečky, ale chutilo báječne) či splniť si svoju túžbu - absolvovať potápačský kurz. Vyskúšal si tiež, aké to je cestovať v naozaj preplnenom autobuse, či kúpanie sa v sopke, ktorá je ešte stále činná. Hoci počas svojich ciest často krát nevedel, kde bude večer spať, vedel jedno, že Boh sa o neho postará. Počas tohto času, strávenom vo svete sa prehĺbila jeho viera a znova sa utvrdil v tom, že s Bohom je možné všetko.

Kofola

 

Galéria