Hudobnícky víkend

...alebo duchovná obnova pre hudobníkov (to sú tí, čo sa modlia vpredu a okolo nich sú naťahané káble :-)

V čase od 28. mája do 30. mája sme teda boli na hudobníckom víkende v Bardejovských Kúpeľoch. Niektorí členovia hudobnej diakonie so sebou priniesli aj svojich rodinných príslušníkov. Bol to veľmi pekný čas, keď sme sa spolu modlili, rozprávali, jedli, hrali sa s malým Janíčkom a Aničkou, chytali myš, učili sa šoférovať na motorke, spievali a upratovali :-)

Všetko sa rozbehlo v piatok večer svätou omšou, ktorú nám odslúžil otec Milan. Nasledovalo zdieľanie o tom, kto sa ako má a čo v poslednej dobe vo svojom živote prežíva. Zdieľať sa chcela aj miestna myš, ktorá na nás pozerala spoza plynového sporáka, ale žiaľ nenabrala dosť odvahy :-)

Sobota sa niesla v duchu konverzácií. Ráno sme začali osobnou modlitbou, spoločnými chválami a po raňajkách k nám prehovorila Maťka svojim svedectvom a zážitkami z práce na onkológii. Maťka bola aj našou kuchárkou. Výborne nám varila :-). Poobede nás zo spoločenstva Rieka Života navštívil Bohuš Živčák so svojou rodinou. Zdôraznil aké krásne je oslavovať Boha nielen spevom, ale celou bytosťou. Večer sme všetkým chatám naokolo ukázali ako pekne vieme spievať a hrať :-)

Rýchlo to zbehlo a bola nedeľa. Mali sme nevšednú príležitosť vypočuť si prednášku nášho posledného hosťa Jeana Paula z Tanzánie. Rozprával nám o sile pôstu a modlitby a na záver sa za každého pomodlil. Bola to nielen záverečná prednáška, ale aj koniec našej duchovnej obnovy v Bardejovských Kúpeľoch.

Všetkým zúčastneným zo srdca ďakujeme :-)

Monika

Galéria