Letná evanjelizačná škola 2012

::: Fotogaléria :::

Viac ako 50 mladých absolventov Alfa kurzu sa zúčastnilo na ďalšej duchovnej formácií neďaleko Prešova v blízkom Bzenove, kde sa uskutočnila „Letná evanjelizačná škola", ktorú organizovalo CVČ bl. Jána Pavla II. od 29.7.2012 -7.7.2012.

Bol to požehnaný čas na modlitbe a intenzívnom vyučovaní a lámaní mladých učeníkov.

Predposledný deň školy si všetko to, čo sa naučili na kurze učeníctva a kerygmy prakticky vyskúšali na evanjelizácií vo Vranove nad Topľou, kde sa na troch miestach konala evanjelizácia: Námestie, Bazilika Narodenia P. Márie a Kultúrny dom.

Svedectvá a fotogaléria svedčia o tom, že sa všetci vrátili plní radosti. Stalo to za to!

Sr.Helena


Reakcie účastníkov


Letná evanjelizačná škola ma posunula ďalej vo viere a vo vzťahu s Bohom. Každý deň bol originálny. Veľa krásnych zážitkov na ktoré si budem dlho dlho spomínať. Som veľmi rada že som spoznala nových ľudí s ktorými som tam mohla prežiť 9 dní. Nakoplo ma to ešte viac pre Boha a konečne mám chuť čítať Bibliu každý deň. To čo som tam načerpala mi dodalo silu evanjelizovať aj v mojom živote. :)

Bea

Dá sa povedať, že v Bzenove som sa prebudil po duchovnej stránke. Potreboval som to ,pretože som sa už strácal. Opäť sa ukázalo, že Boh je nekonečne milosrdný a priniesol svetlo do môjho života. O čo lepšie naučil som sa pomoc ľuďom, ktorý nepociťujú Božiu lásku. Číže som sa naučil používať to k čomu som bol stvorený. A samozrejme spoznal som nových úžasných ľudí.

Lukáš

Zúčastnila som sa iba kurzu Kerygma, ale stálo to za to. Veľmi pekný bol pre mňa zážitok jednoty spoločenstva, keď sme mali jeden cieľ - aby ľudia spoznali Boha a prijali ho do svojho života. Neopísateľná bola aj radosť po ohlasovaní z toho, ako Boh konal v mojom živote aj v životoch iných skrze nás. Pán Boh nás viedol Duchom Svätým, bral preč strach, a tak sa naplnilo slovo Sk 1,8: "ale keď zostúpi na vás Svätý Duch, dostanete silu a budete mi svedkami..." Zhrniem to: CHVÁLA PÁNOVI, lebo bez Neho nemôžeme nič urobiť :)

Slávka

Po príchode do Bzenova som bola trošku ustráchaná. Mali sme možnosť odovzdať Bohu svoj život a po tom momente, kedy som sa odovzdala Bohu, strach zmizol a všetko to, čo mi bránilo v tom, aby som bola úplne otvorená vo vzťahu s Bohom sa vytratilo. Spoznala som úžasných ľudí a nadviazala veľa kontaktov. Ďakujem Bohu za čas strávený v neustálom kontakte s ním a spoznaní jeho skvelých synov a dcér. :)

Dadka

Bola to super akcia, kde som si viac prehĺbil môj vzťah s Bohom :) Načúval som jeho hlasu :) Lebo on je môj jediný majster :) :) :) Naozaj to odporúčam všetkým čo prešli kurzom Alfa/Beta a chcú isť ešte viac do hĺbky !!! :) Boh je na tejto škole veľmi prítomný :) Amen:)

Peťo

Na kurze Kerygma som sa naučila základy o tom, ako evanjelizovať a tiež ako podať osobné svedectvo. Aj napriek počiatočným zmiešaným pocitom, najväčšia radosť prišla práve z "bláznovstva ohlasovania" vo Vranove, kde sme si všetky tieto naučené veci mohli aj vyskúšať. Vtedy som zažila v srdci veľkú túžbu hovoriť iným, že sú Bohom milovaní. Taktiež to bol pre mňa super čas plný srandy a kreativity strávený so svelými ľuďmi. Obrovská vďaka:)

Veronika

Kurz Ján bol pre mňa obrovským, neočakávaným prekvapením. Aj keď človek prichádzal z domu s každodennými starosťami Duch Svätý mocne konal, potešoval, dotýkal sa každej oblasti. Prostredie v Bzenove blízko lesa bolo veľmi pokojné, ľudia radostní, papanie výborné (ďakujeme sr.Bernadetke), atmosféra neopísateľná,... Určite môžem povedať za všetkých, že každý by sa tam rád vrátil a zopakoval tie dni:) Mali sme čas pre seba, pre ostatných, na šaľky aj na hlbšie zamyslenie. ĎAKUJEME!;)

Marianna

Skvelých 9 dní plných Božej prítomnosti strávených so super ľuďmi. Boh sa dotýkal tých vecí o ktorých som sa bála hovoriť a presahovali ma. A uzdravoval ich. Dokázala som odpustiť, prijať sa taká aká som. A v poslednom rade mi ukázal ako môžem využiť svoje dary a talenty. Ján bol skvelý. Zmenil ma od základov. A kurz kerygma ma naučil ako ohlasovať evanjelium a hovoriť ľuďom o Bohu. Prekonala som sama seba. Bol to požehnaný čas. Vďaka ti Pane.

Marta

Letná evanjelizačná škola bola pre mňa veľmi obohacujúca. Uzdravovanie starých zranení cez super modlitby a prednášky, skvelé aktivity a večerné prekvapenia. No a nakoniec samotné vyslanie učeníkov evanjelizovať bolo veľkou skúsenosťou. Ďakujem našej skupinke za super rozhovory ale taktiež aj všetkým animátorom a slúžiacim: Boli ste super! :) Bol to skvelý čas strávený s Bohom a so skvelými ľuďmi a neľutujem ani sekundu času, ktorý som tam za tých 9 dní strávila.

Ivka

Letná evanjelizačná škola bol to úžasný čas prežitý s výnimočnými ľuďmi, pre mňa to bolo veľké požehnanie, prežil som Božiu lásku bez hraníc, bol som naplnený Duchom Svätým a teraz žijem nový život ktorý by som nevymenil za nič, určite neľutujem moje zážitky sa slovami ani nedajú vyjadriť. Chvála Pánovi.

Dominik

Galéria