2. reprezentačný ples

18. februára 2012 sa na pár hodín sa priestory Základnej školy a gymnázia sv. Mikuláša premenili na sálu a tanečný parket 2. Reprezentačného plesu katolíckeho spoločenstva Marana Tha. Viac ako 120 ľudí sa prišlo zabaviť tento posledný fašiangový víkend v kruhu priateľov a známych.

Keď odbila 19-ta hodina, predstúpili pred zúčastnených a hostí moderátori, aby všetkých čo najsrdečnejšie privítali na tomto plese. Neskôr sa prihovorila aj hlava tohto spoločenstva,  sestra Helena Torkošova, ktorá nezabudla pripomenúť, že práve takéto akcie sú nevyhnutnou súčasťou spoločenstva. Po pár vetách ich rezkými tančekmi vystriedal ľudový súbor Kapušančan. Po tejto ukážke, ako by to malo počas večera na parkete vyzerať, predstúpil otec Milan Dubóczi, ktorý predniesol krátku modlitbu a slávnostný prípitok.

 

Za týmto nemohlo nasledovať nič iné len tanečné kolo, ktoré zaplnilo celý parket. V prestávke nás svojou návštevou poctil aj Ing. Ján Hudacký, štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky. Po občerstvení sa parket opäť zaplnil tanečníkmi, ktorých túžba po zisku titulu kráľ a kráľovná plesu burcovala k čo najoriginálnejším krokom. Nemôžeme zabudnúť bohatú tombolu, ktorá dodávala celému večeru patričné napätie.

Bol to krásny, no najmä Pánom požehnaný večer plný radosti, úsmevov, tanca a tiež spevu.

Srdečná vďaka patrí zúčastneným, sponzorom bez ktorých by tento ples nebol na takej vysokej úrovni, no v neposlednom rade organizátorom.

Tak o rok priatelia...

 

Galéria