4. reprezentačný ples

,,Radujte sa, spravodliví, v Pánovi a plesajte."

Plesať v Pánovi sa dá rôznymi spôsobmi, a jedným z nich je aj také plesanie na plese. A preto som veľmi šťastná a vďačná, že v prvý marcový deň a posledný fašiangový víkend sa uskutočnil už štvrtý ročník tohto nášho plesu. Aj keď niekomu mohol ples zbehnúť veľmi rýchlo, verím, že sme odchádzali nie len s otlakmi na nohách, ale najmä s radosťou v duši.

Sobotný večer sme začali príhovorom s. Heleny, požehnaním otca Milana Dubócziho a malým prípitkom. Prvú časť plesu nás hudobne sprevádzal folklórny súbor Rozmarija. A myslím, že lepšie ako slovenskými ľudovými piesňami sme ani nemohli začať. Ej veru, bolo nám veselo. Po niekoľkých tanečných kolách sme si dali niečo pod zub a zábava mohla opäť pokračovať. Okrem tanca sa všetci plesajúci mohli tešiť na tombolu. A tak si mnohí odniesli domov aj zopár pekných cien.

Počas všetkých tanečných kôl sa tanečné páry mohli uchádzať o tých najlepších tanečníkov večera. Tento rok sa Kráľom a Kráľovnou plesu stali Monika a Mišo a najlepším tanečným šuhajom, ktorý vytancoval najviac dievok sa stal Tomáš. Po polnoci zábava pokračovala vo voľnom tempe až do tretej hodiny.

Za všetkých organizátorov dúfam, že sa Vám na plese páčilo, že ste sa dostatočne vytancovali, a že ste si odniesli len príjemné spomienky.
A nezabúdajte, že radosť v Pánovi je našou silou.

Zuzka O.

Galéria